March 19, 2013

Winter All-Academic Selections Announced

NESCAC Logo

876 Winter Student-Athletes Receive Honors

HADLEY, Mass.
– A total of 876 student-athletes have been named to the 2013 NESCAC Winter All-Academic Team by the conference office today. To be honored, an individual must have reached sophomore academic standing and be a varsity letter winner with a cumulative grade point average of at least 3.35. A transfer student must have completed one year of study at the institution.

Of the 876 student-athletes named to the team, 315 were honored for the second time in their career, while 163 were recognized for the third time. In addition, 58 members of the group garnered both All-Academic and All-Conference accolades this winter, led by 19 student-athletes from Amherst and 13 from Williams. A total of 34 individuals were named to both the All-Sportsmanship and All-Academic Teams by the conference.

Seven individuals were selected to all three squads. That elite group included senior Marcia Voigt of Amherst (basketball), senior Daniel Weiniger of Bowdoin (ice hockey), junior Ian MacKay of Middlebury (swimming and diving), senior Johan Detter of Trinity (squash), junior Mary Foster of Wesleyan (squash), junior John Steele of Wesleyan (squash), and senior Chris Corbett of Williams (swimming and diving).

The 2013 Winter All-Academic Team includes two NESCAC Players of the Year, two NESCAC Defensive Players of the Year, and eight All-Americans, including a three-time All-American.

Amherst senior Geneva Lloyd was named the NESCAC Women's Ice Hockey Player of the Year for the second consecutive year, while earning All-Academic Team honors for the second time in her career. Leading the Jeffs to their seventh straight NESCAC semifinal appearance, Lloyd was appointed to the All-NESCAC First Team for the fourth consecutive year. Through 25 games, Lloyd led all league blue-liners in scoring and powered the Amherst offense with 28 points on 14 goals and 14 assists. Of her 14 tallies, four came on the power play, while she also had three game-winners to her credit. Lloyd reached the 100 point milestone during a two goal, four assist performance at Colby on January 4.

Senior Claire Baecher of Williams was named the NESCAC Women's Basketball Player of the Year. Baecher ended her career at Williams as the single season (95) and career (260) leader in blocks, while ranking first in the conference with 2.88 blocks per game. Baecher averaged 13.7 points and 7.3 rebounds per game, and led the Ephs in rebounds (241), blocks, and steals (50), as the team earned a Third Place finish in the NCAA Women's Basketball Championship with the most wins (27) in school history and the program's best finish. A First Team All-NESCAC pick, Baecher makes her second appearance on the All-Academic Team.

Senior Bre Dufault of Tufts was named the NESCAC Women's Basketball Defensive Player of the Year. Starting all 28 games for the Jumbos, Dufault averaged 26.5 minutes, 6.8 points and 5.4 rebounds per game. Behind Dufault's leadership on defense, Tufts led the NESCAC allowing just 42.9 points per game. Dufault, who was sixth among NESCAC players with 1.75 steals per game, was the fifth consecutive Jumbo to earn Defensive Player of the Year.

Middlebury's Nolan Thompson was named NESCAC Men's Basketball Defensive Player of the Year, while making his third straight All-Academic Team appearance. Averaging 12.6 points per game, good for 17th among league scorers, Thompson is also fourth in the NESCAC with a .439 three-point field goal percentage. Leading the Panthers to the upcoming NCAA Division III Quarterfinals, he ranks second among his teammates with 5.2 rebounds per game. Thompson has scored 20 or more points three times this season, and scored the 1,000th point of his career earlier this year.

Junior Jana Hieber of Tufts collected her third All-American honor with an eighth-place finish in the pentathlon at the 2013 NCAA Division III Indoor Track and Field Championships. Hieber, a two-time All-Academic selection, totaled 3,353 points with her top performances coming in the running events. Amherst's Keri Lambert also had an impressive showing at the Division III Indoor Track & Field Championships, after a highly successful senior cross country campaign. Lambert earned her sixth All-American honor between cross country and track and field, with a sixth place finish in the 5,000-meter run and an eighth place finish in the distance medley relay. Senior Addie Tousley became a two-time All-American with a third place finish in the 5,000 meter run and as a part of Middlebury's second place distance medley relay team. Lambert is a two-time All-Academic selection, while Tousley collects her third honor.

Junior Matt Melton of Amherst, junior Mike LeDuc of Connecticut College, and the Tufts trio of junior Graham Buetler, senior Jeff Marvel, and junior Jamie Norton also had All-American finishes at the Indoor Track and Field Championships. Melton finished sixth in the 800-meter run, while LeDuc finished third in the 5,000-meter run. Buetler, Marvel, and Norton were a part of the second place distance medley relay team. Melton, LeDuc, and Buetler make their second All-Academic Team appearance, while Marvel earns his third recognition and Norton earns his first honor.

2013 NESCAC Winter All-Academic Team

Amherst
Name Sport Yr. Hometown
Courtney Baranek Ice Hockey Jr. West Babylon, N.Y.
Lulu Belak Swimming & Diving Jr. New Canaan, Conn.
Nick Brunette Ice Hockey Sr. Chaska, Minn.
Brandon Brown Swimming & Diving So. Sudbury, Mass.
Dillon Buckley Indoor Track & Field Sr. Wilmington, Del.
Logan Buckner Basketball Jr. Ponte Vedra Beach, Fla.
Tyler Bulakul Swimming & Diving Jr. Bangkok, Thailand
Nathan Corey Ice Hockey Sr. Anchorage, Alaska
Mark Cort Indoor Track & Field So. Brooklyn, N.Y.
Sarah Daly Indoor Track & Field Sr. Wheaton, Ill.
Scott DeSantis Squash So. Sudbury, Mass.
Aaron Deutsch Ice Hockey So. Lloyd Harbor, N.Y.
Conor Deveney Swimming & Diving So. Newtown, Conn.
Megan Doyen Ice Hockey Sr. Ortonville, Mich.
Alex Durkee Indoor Track & Field So. Acton, Mass.
Nick Egan Swimming & Diving Jr. Pleasant Hill, Calif.
Andrew Erskine Indoor Track & Field Sr. Stamford, Conn.
Lindsay Ewing Indoor Track & Field So. Needham, Mass.
Andrew Fenwick Ice Hockey So. Quispamsis, N.B
Christopher Finch Ice Hockey Jr. Steamboat Springs, Colo.
Emily Flom Ice Hockey So. Grosse Point Farms, Mich.
Connor Gach Basketball Jr. Saranac Lake, N.Y.
Nik Garofalo Ice Hockey Sr. Scituate, Mass.
Annie Glancy Swimming & Diving Sr. Andover, Mass.
Ben Grimes Swimming & Diving So. Louisville, Ky.
Cassie Gross Swimming & Diving Jr. Naples, Fla.
Erik Hansen Ice Hockey Jr. Deephaven, Minn.
Jasmine Hardy Basketball Sr. Meriden, N.H.
Nicole Heise Swimming & Diving Sr. Ithaca, N.Y.
Jeff Helt Swimming & Diving Sr. Westport, Conn.
Steven Hetterich Indoor Track & Field So. West Islip, N.Y.
Abby Hopper Indoor Track & Field Sr. Brooklyn, N.Y.
Eli Howe Indoor Track & Field Sr. Concord, N.H.
Kathleen Hurt Indoor Track & Field So. Chatham, N.J.
Mark Idleman Swimming & Diving So. Allentown, Pa.
Audrey Ingerson Swimming & Diving Jr. Irvine, Calif.
Jessie Kaliski Indoor Track & Field So. McLean, Va.
Max Kardon Squash So. Weston, Mass.
David Kerr Squash Jr. Short Hills, N.J.
Tom Killian Basketball Jr. Summit, N.J.
Aline Kim Swimming & Diving So. Seoul, South Korea
Emmett Knowlton Squash So. Montclair, N.J.
Evelyn Kramer Squash Jr. Brooklyn, N.Y.
Keri Lambert Indoor Track & Field Sr. Amherst, Mass.
Peter Landefeld Swimming & Diving Jr. Tiburon, Calif.
Lucas Lebovitz Indoor Track & Field So. Rancho Palos Verdes, Calif.
Arielle Lehman Squash So. Greenwich, Conn.
Lizzy Linsmayer Swimming & Diving Jr. Denver, Colo.
Geneva Lloyd Ice Hockey Sr. Calgary, Alberta
Chandler Lusardi Squash Sr. New York, N.Y.
Peter Mack Squash So. North Eastham, Mass.
Catherine Maguire Swimming & Diving Sr. Westfield, N.J.
Will McCartan Swimming & Diving Sr. Cedar Rapids, Iowa
Kaitlyn McInnis Ice Hockey Sr. Franklin, Mass.
Mary Katherine McNeill Squash Sr. Greenwich, Conn.
Matt Melton Indoor Track & Field Jr. Wall Township, N.J.
Allison Merz Swimming & Diving Jr. Los Angeles, Calif.
Rodrigo Miranda Squash Jr.  San Salvador, El Salvador
Alvaro Morales Indoor Track & Field Jr. Sterling, Va.
Kristen Moulton Indoor Track & Field Sr. North Reading, Mass.
Jessica Mueller Indoor Track & Field Sr. Wareham, Mass.
Joseph Mussachia Basketball So. Manchester, Mass.
Sarah Nyirjesy Squash Sr. Rydal, Pa.
Hayley Opperman Ice Hockey Jr. Wayzata, Minn.
Alex Pearlman Swimming & Diving Sr. Granville, Ohio
Anna Pietrantonio Swimming & Diving Jr. Chevy Chase, Md.
Elodie Reed Indoor Track & Field Sr. Bow, N.H.
Charlie Reighard Indoor Track & Field Jr. Glenview, Ill.
Martha Reiser Squash So. New York, N.Y.
Lena Rice Squash Jr. Philadelphia, Pa.
Megan Robertson Basketball So. Tewksbury, Mass.
Brian Safstrom Ice Hockey Jr. Woodinville, Wash.
Ashley Salerno Ice Hockey Jr. Brunswick Maine
Connor Sholtis Swimming & Diving So. Evansville, Ind.
Romey Sklar Indoor Track & Field So. Brookline, Mass.
Nick Sorrentino Squash Sr. Middle Villlage, N.Y.
Alex Southmayd Squash So. Wayland, Mass.
Maddy Sprung-Keyser Swimming & Diving Sr. Los Angeles, Calif.
Avery Stone Ice Hockey Jr. Providence, R.I.
Kerri Stuart Ice Hockey Jr. Tewksbury, Mass.
Emily Swett Swimming & Diving Sr. Rochester, N.Y.
Steph Ternullo Swimming & Diving So. Tolland, Conn.
Jaya Tripathi Indoor Track & Field Jr. Newton, Mass.
Dylan Trumble Ice Hockey Sr. Calgary, Alberta
Greg Turissini Indoor Track & Field So. Maumee, Ohio
Johnny Van Siclen Ice Hockey Sr. Carlisle, Mass.
Marcia Voigt Basketball Sr. Skillman, N.J.
Ginny Wheeler Squash Sr. Bryn Mawr, Pa.
Colin White Swimming & Diving Jr. Evanston, Ill.
       
Bates
Name Sport Year Hometown
Abigail Alexander Indoor Track & Field Jr. Harvard, Mass.
Erin Augulewicz Indoor Track & Field Sr. Eliot, Maine
Allie Beaulieu Basketball Sr. Swampscott, Mass.
Camden Black-Ingersoll Indoor Track & Field So. Concord, N.H.
Myles Black-Ingersoll Indoor Track & Field Sr. Concord, N.H.
Sarah Bouchard Swimming & Diving  So. Annapolis, Md.
Andrew Briggs Swimming & Diving  So. York, Maine
Blaine Brown Swimming & Diving Sr. Nashville, Tenn.
Molly Bruzzese Indoor Track & Field Sr. West Hartford, Conn.
Caleb Buck Basketball So. Litchfield, Conn.
Jordan Buetow Nordic Skiing Jr. Fairbanks, Alaska
Leah Burke Swimming & Diving Sr. Bedford, N.H.
Troy Calandra Indoor Track & Field Sr. San Francisco, Calif.
Sarah Chari Indoor Track & Field  Jr. Newton, Mass.
Hannah Chory Swimming & Diving  So. Weston, Mass.
Mollie Corcoran Swimming & Diving Jr. Waterbury, Conn.
Michael Creedon Indoor Track & Field So. Medfield, Mass.
Meaghan Crowley Indoor Track & Field So. Cumberland, Maine
Lindsay Cullen Indoor Track & Field Sr. Newburyport, Mass.
Caroline Daniels Nordic Skiing Jr. Minneapolis, Minn.
Emily Depew Swimming & Diving Jr. Hudson, Ohio
Alicia Fannon Indoor Track & Field  Sr. Haverhill, Mass.
Samantha Forrest Nordic Skiing Sr. Bozeman, Mont.
Logan Greenblatt Indoor Track & Field Jr. South Berwick, Maine
Anthony Haeuser Indoor Track & Field Sr. South Portland, Maine
Alex Hamilton Nordic Skiing Jr. Truckee, Calif.
Nora Hanagan Indoor Track & Field  Sr. Singapore
Michael Hanley Swimming & Diving Sr. Tolland, Conn.
David Hardison Indoor Track & Field Sr. South Portland, Maine
Colin Jamerson Indoor Track & Field So. Sherborn, Mass.
Elena Jay Indoor Track & Field  So. West Hartford, Conn.
Patrick Jeffries Indoor Track & Field Jr. Oneonta, N.Y.
Travis Jones Swimming & Diving Sr. Ithaca, N.Y.
Natasha Kalra Indoor Track & Field  So. Sparta, N.J.
Eric Kimball Indoor Track & Field Sr. Manchester, Mass.
Hannah Kogan Swimming & Diving  So. Pacific Palisades, Calif.
Elise Levesque Indoor Track & Field  Sr. West Simsbury, Conn.
Jarret McKallagat Indoor Track & Field Jr. Berkeley Heights, N.J.
Peter Mihalcik Swimming & Diving  So. New York, N.Y.
Lucas Milliken Nordic Skiing Sr. North Yarmouth, Maine
Amanda Moore Swimming & Diving Jr. Shaker Heights, Ohio
Alyssa Morgosh Indoor Track & Field  So. Carlsbad, Calif.
Kallie Nixon Indoor Track & Field  Jr. Medfield, Mass.
Tara Notarianni Indoor Track & Field  Jr. Johnston, R.I.
Taryn O’Connell Basketball Sr. Georgetown, Mass.
Amelia Oliver Indoor Track & Field  So. Potomac, Md.
Graham Pearsall Indoor Track & Field Sr. Guilford, Maine
Matthew Perejda Alpine Skiing Jr. Newry, Maine
Zachary Polich Indoor Track & Field So. Westborough, Mass.
Kristen Poulin Indoor Track & Field Sr. Freeport, Maine
Lisa Reedich Indoor Track & Field  Sr. Harvard, Mass.
Andrew Seaton Swimming & Diving So. Wayne, Pa.
Ellen Schneider Indoor Track & Field  Sr. Madison, Conn.
Henry Schwab Swimming & Diving  So. Brooklyn, N.Y.
Anne Schwarzwalder Swimming & Diving So. Columbia, Md.
Gretchen Sellegren Nordic Skiing Sr. Bozeman, Mont.
Gabrielle Sergi Swimming & Diving Jr. Newburyport, Mass.
Alex Smachlo Swimming & Diving So. Rexford, N.Y.
Quincy Snellings Indoor Track & Field  So. Lexington, Mass.
Amanda Solch Indoor Track & Field  Jr. Mountain Lakes, N.J.
Devin Tatro Indoor Track & Field  Jr. Haverhill, Mass.
Catherine Tuttle Nordic Skiing Sr. Pittsford, N.Y.
Matthew Valles Indoor Track & Field Sr. Barrington, R.I.
Eric Wainman Indoor Track & Field So. Glastonbury, Conn.
Ken Whitney Indoor Track & Field Sr. West Hartford, Conn.
Andrew Wortham Indoor Track & Field Sr. Newton, Mass.
Lauren Zdechlik Nordic Skiing So. Frisco, Colo.
Catherine Zingale Swimming & Diving Sr. Sudbury, Mass.
       
Bowdoin
Name Sport Year Hometown
Maura Allen Ice Hockey Jr. Boulder, Colo.
David Bean Indoor Track & Field Sr. Weymouth, Mass.
Maxwell Bearse Squash So. Barnstable, Mass.
Allison Beeman Squash Sr. Summit, N.J.
Sara Binkhorst Basketball So. West Hartford, Conn.
Jackson Bloch Nordic Skiing So. Falmouth, Maine
James Boeding Indoor Track & Field Jr. Millerton, N.Y.
Sawyer Bowman Indoor Track & Field So. Cornelius, N.C.
Maggie Bryan Indoor Track & Field So. Holden, Maine
Bonnie Cao Squash Sr. Carlisle, Mass.
Kuangji Chen Indoor Track & Field So. Nanjing, China
Megan Chong Swimming & Diving So. Salem, Ore.
Emily Clark Indoor Track & Field So. Stow, Mass.
James Crimp Nordic Skiing Sr. Anchorage, Alaska
Cleo Daoud Indoor Track & Field So. Norwich, N.Y.
Theresa Faller Swimming & Diving So. North Reading, Mass.
Colleen Finnerty Ice Hockey So. Hopkinton, Mass.
Brenna Fischer Indoor Track & Field So. Ridgewood, N.J.
Matthew Gamache Indoor Track & Field Sr. Barrington, R.I.
Andrew Gluesing Indoor Track & Field Sr. Needham, Mass.
Kelsey Goodwin Swimming & Diving So. Melrose, Mass.
Gabrielle Grandin Ice Hockey So. Verona, Wis.
Jay Greene Ice Hockey Sr. Baltimore, Md.
Lonnie Hackett Indoor Track & Field Jr. Bangor, Maine
Katherine Harmon Indoor Track & Field Jr. Auburn, Maine
Sarah Hirschfeld Swimming & Diving Sr. Newton Square, Pa.
Caitlin Hutchinson Maddox Swimming & Diving Jr. New York, N.Y.
John Izzo Indoor Track & Field So. Davidson, Mich.
Emma James Nordic Skiing Sr. Avon, Maine
Evan Kulak Basketball Jr. Wellesley, Mass.
Madeline Lane Ice Hockey Jr. Topsham, Maine
Stephanie Lane Indoor Track & Field So. Dobbs Ferry, N.Y.
Victoria Lee Squash So. Beverly, Mass.
Mico Lim Squash Jr. Manila, Philippines
Stephanie Ludy Ice Hockey Sr. Shrewsbury, Mass.
Stephanie Lynn Nordic Skiing Jr. Bow, N.H.
Andrew Madlinger Basketball Jr. Basking Ridge, N.J.
Nicholas Magalhaes Indoor Track & Field So. Gardner, Mass.
Michaela Martin Squash Jr. Jamaica Plain, Mass.
Matthew Mathias Basketball Jr. Baltimore, Md.
Dani McAvoy Indoor Track & Field Sr. Sudbury, Mass.
Alec McGovern Nordic Skiing Jr. Peterborough, N.H.
Kaitlynn Miller Nordic Skiing Jr. Elmore, Vt. 
Siena Mitman Basketball So. Mequon, Wis.
Schuyler Nardelli Ice Hockey So. Hamilton, N.Y.
Helen Newton Swimming & Diving Jr. Chapel Hill, N.C.
William Ossoff Indoor Track & Field So. Andover, Mass.
Ryan Peabody Swimming & Diving Jr. Aptos, Calif.
Anna Prohl Basketball Jr. New London, N.H.
Karl Reinhardt Swimming & Diving So. New Canaan, Conn.
Christine Rholl Swimming & Diving Jr. Alexandria, Va.
Nicholas Saba Indoor Track & Field Jr. Hamden, Conn. 
Elizabeth Schetman Squash Sr. Brooklyn, N.Y.
Marcus Schneider Indoor Track & Field Sr. Waban, Mass.
Samuel Seekins Indoor Track & Field Jr. South China, Maine
Connor Shannon Ice Hockey Sr. Stratham, N.H.
Erin Silva Indoor Track & Field So. Westborough, Mass.
Tyler Silver Indoor Track & Field Sr. Metuchen, N.J.
Emily Simonton Squash So. Kennett Square, Pa.
Basyl Stuyvesant Swimming & Diving Sr. Allison Park, Pa.
John Swords Basketball So. Sudbury, Mass.
Gregory Talpey Indoor Track & Field Jr. Rochester, N.Y.
Emily Tang Ice Hockey Jr. Cambridge, Mass.
Alexander Tougas Swimming & Diving Jr. Wethersfield, Conn.
Hugo Tran Swimming & Diving Sr. Paris, France
William Trenkelbach Squash Sr. Charlotte, N.C.
Camille Wasinger Indoor Track & Field So. Boulder, Colo.
Daniel Weiniger Ice Hockey Sr. Warren, N.J.
Avery Wentworth Indoor Track & Field So. Annapolis, Md.
Nicholas Wetzel Ice Hockey Jr. Walkersville, Md.
Christiana Whitcomb Squash Jr. Southport, Conn.
Grant White Basketball Jr. Springfield, Vt. 
Gretchen Williams Squash Jr. Lincoln, Mass.
Will Winmill Squash Jr. Walpole, N.H.
Matthew Wu Indoor Track & Field Jr. Albany, N.Y.
Eric Yoon Ice Hockey So. Nashville, Tenn.
Andrew Zembruski Indoor Track & Field Sr. Easton, Conn.
       
Colby
Name Sport Year Hometown
Lizzie Anderson Nordic Skiing Jr. Etna, N.H.
Emily Arsenault Indoor Track & Field Jr. Branford, Conn.
Olivia Avidan Swimming & Diving So. Harrison, N.Y.
Annie Bacher Swimming & Diving Jr. Santa Cruz, Calif.
Amelia Barnett Squash Jr. Carlisle, Mass.
Jeanne Barthold Alpine Skiing So. Lyme, N.H.
Josie Bazemore Swimming & Diving Sr. Wayland, Mass.
Jayde Bennett Basketball Sr. Lynn, Mass.
Max Bigler Ice Hockey Jr. Cheshire, Conn.
Jacob Billiar Ice Hockey Sr. Columbus, Ohio
Sarah Brockett Nordic Skiing Jr. Randolph, N.H.
Brooke Chandor Basketball So. Barrington, Ill.
Danny Chase Basketball So. Weston, Conn.
Charlie Coffman Indoor Track & Field So. Cohasset, Mass.
Brittany Colford Indoor Track & Field Sr. Epping, N.H.
Liam Connell Swimming & Diving So. Lake Forest, Ill.
Kate Connolly Indoor Track & Field Jr. Needham, Mass.
Brendan Cosgrove Ice Hockey Jr. Exeter, N.H.
Jesse Coulon Basketball Jr. Florence, Mass.
Kelsey Cromie Swimming & Diving Sr. Morristown, N.J.
Heather Cronin Swimming & Diving Sr. Foxborough, Mass.
Kaitlin Curran Indoor Track & Field Jr. Concord, Mass.
Matt Delaney Ice Hockey Sr. Houston, Texas
Brian Desmond Indoor Track & Field Sr. Ann Arbor, Mich.
Berol Dewdney Indoor Track & Field Sr. Putney, Vt.
John Dixon Men’s Nordic Skiing Jr. Shelburne, Vt.
Gabe Donahue Women’s Basketbal Jr. Cape Elizabeth, Maine
Anna Doyle Indoor Track & Field So. Winthrop, Maine
Laura Duff Indoor Track & Field Sr. East Greenwich, R.I.
Claire Dunn Indoor Track & Field Sr. Middletown, Conn.
John Eder Men’s Squash So. West Hartford, Conn.
Devon Engle Alpine Skiing Jr. Bend, Ore.
Anne Friedrich Swimming & Diving So. Ham Lake, Minn.
Leigh Fryxell Indoor Track & Field Jr. Simsbury, Conn.
Vincent Galea Swimming & Diving So. Bronx, N.Y.
Seth Gilbane Indoor Track & Field So. Providence, R.I.
John Gilboy Indoor Track & Field Sr. Saco, Maine
Sam Glaisher Men’s Alpine Skiing So. Steamboat Springs, Colo.
Chris Greenlee Indoor Track & Field Jr. Westminster, Mass.
Scott Harff Ice Hockey Sr. Watertown, N.Y.
Emily Harper Indoor Track & Field So. University Place, Wash.
CT Harris Indoor Track & Field So. Canaan, N.H.
Chris Henderson Indoor Track & Field Jr. Kensington, Md.
Will Hochman Men’s Squash Jr. Brooklyn, N.Y.
Katie Houser Alpine Skiing Sr. Marblehead, Mass.
Kimberly Johnson Swimming & Diving Jr. Wilmette, Ill.
Kareem Kalil Basketball Sr. Southborough, Mass.
Ally Kane WoIce Hockey Sr. Montpelier, Vt.
Ginny Keesler Indoor Track & Field Sr. Concord, Mass.
Kate Kimball Indoor Track & Field So. Kentfield, Calif.
Nick Kondiles Ice Hockey Sr. Lake Forest, Ill.
Shannon Kooser Swimming & Diving Jr. River Forest, Ill.
Emmie Lai Swimming & Diving So. Chatham, N.J.
Eva Lauer Indoor Track & Field So. Wellesley, Mass.
Ben Lester Indoor Track & Field So. Medfield, Mass.
Tom Letourneau Indoor Track & Field Sr. Dayton, Maine
Kayla Lewkowicz Swimming & Diving Jr. Hopkinton, Mass.
Morgan Lingar Indoor Track & Field Sr. Danville, N.H.
Caitlyn Lyons Indoor Track & Field So. Morristown, N.J.
Megan MacKenzie Indoor Track & Field So. Lafayette, Calif.
Kate MacNamee Indoor Track & Field Jr. Rye, N.H.
Craig Marshall Men’s Alpine Skiing So. Carrabassett Valley, Maine
Arjumand Masood Men’s Squash Sr. Islamabad, Pakistan
Abbott Matthews Indoor Track & Field Sr. Wilson, N.C.
Will McCarthy Indoor Track & Field So. Monroe, Conn.
Maeve McGovern Nordic Skiing Jr. Stowe, Vt.
Cory McGrath Ice Hockey Sr. Yarmouthport, Mass.
Jacky McLaughlin Basketball Sr. Medfield, Mass.
Martha Mesna Swimming & Diving Jr. Edina, Minn.
Matt Mignon Basketball So. Skillman, N.J.
Kayleigh Monahan Swimming & Diving Sr. Westport, Conn.
Morgan Monz Swimming & Diving Jr. North Haven, Conn.
Sarah Nalven Swimming & Diving Sr. Brookline, Mass.
Jordan Nathan Ice Hockey So. Upper Saddle River, N.J.
Shelby O’Neill Swimming & Diving So. Corfu, N.Y.
Sam Parker Ice Hockey So. Cambridge, Mass.
Kate Parsons Basketball So. Hampden, Maine
Molly Parsons Squash Sr. New Canaan, Conn.
Will Randall Men’s Alpine Skiing Jr. Old Saybrook, Conn.
Meredith Reynolds WoIce Hockey Sr.  Marion, Mass.
Cassady Roberts Alpine Skiing Sr. Steamboat Springs, Colo.
Carly Rushford Swimming & Diving Sr. Potomac, Md.
Brett Sahlberg Indoor Track & Field So. Duxbury, Mass.
Layne Schwab Indoor Track & Field Sr. South Burlington, Vt.
Roy Simpson III Men’s Squash Jr. Newton Square, Pa.
Adam Spierer Swimming & Diving Sr. Bedford, N.H.
Jared Supple Men’s Nordic Skiing Sr. Richmond, Vt.
Noah VanValkenburg Swimming & Diving Sr. West Bloomfield, Mich.
Leah Walpuck Swimming & Diving Sr. Bethesda, Md.
Bethany Weitzman Indoor Track & Field Jr. New York, N.Y.
Rosie Wennberg Swimming & Diving Sr. Cape Elizabeth, Maine
Paul Wennberg Swimming & Diving So. Cape Elizabeth, Maine
Trent Wiseman Indoor Track & Field Sr. Tampa, Fla.
Ray Zeek Ice Hockey So. Wallingford, Conn.
Brittney Ziebell Alpine Skiing Jr. Bedford, N.H.
       
Connecticut College
Name Sport Year Hometown
Dana Albalancy Basketball Jr. Wynnnewood, Pa.
Jeff Beling Indoor Track & Field Sr. Framingham, Mass.
Kim Bolick Indoor Track & Field So. Hopkinton, Mass.
Matt Boudreau Indoor Track & Field Sr. Bridgewater, Mass.
Merry Byrne Indoor Track & Field Sr. Brookside, N.J.
Alex Cammarata Indoor Track & Field Jr. Southborough, Mass.
Marcus Calvanico Ice Hockey Jr. Flower Mound, Texas
Natalie Clark Indoor Track & Field Jr. Hanover, N.H.
Mike Clougher  Basketball  So. Canton, Mass.
Tristan Cole Indoor Track & Field Sr. St. Helen, Calif.
Maddy Conley Indoor Track & Field Jr. Dummerston, Vt.
Ali Cookson Indoor Track & Field So. Beverly, Mass.
Caroline Corbett Ice Hockey Sr. Norwood, Mass.
Kaitlyn Cresencia Basketball So. New Providence, N.J.
Aaron Davis  Indoor Track & Field Jr. New London, Conn.
Pat Deegan  Basketball  So. Weymouth, Mass.
Patrick Dermody Indoor Track & Field So. Erieville, N.Y.
Brooke Dinsmore Swimming & Diving Jr. New Ipswich, N.H. 
Andrew Duarte Indoor Track & Field Sr. Rocky Hill, Conn.
Aaron Fellows Indoor Track & Field Sr. Hudson, N.H. 
Annie Fierberg Basketball Sr. Watertown, Conn.
Kelsie Fralick Ice Hockey So. West Chester, Pa.
Tara Gabelman Basketball Jr. Irvington, N.Y.
Sam Gevirtz Squash Jr. Allentown, Pa.
Matt Gitkind Indoor Track & Field Sr. Westborough, Mass.
Catherine Hallisey Indoor Track & Field Sr. Wethersfield, Conn.
Maura Hallisey Indoor Track & Field Sr. Wethersfield, Conn.
Sarah Huckins Indoor Track & Field Jr. Henniker, N.H.
Myra Jacobs Squash So. West Wardsboro, Vt. 
Cameron Johnson Swimming & Diving So. Westford, Mass.
Michael Joyce Indoor Track & Field So. Wallingford, Conn.
Leah Kallen Ice Hockey Jr. Chicago, Ill.
Katie Karlson Swimming & Diving Sr. Wayland, Mass.
Kevin Kelly Ice Hockey Jr. Harrisburg, Pa.
Amy Klopp Indoor Track & Field So. Monroe, Conn.
Mike LeDuc Indoor Track & Field Jr. Canton, Conn.
Amy Leichliter Ice Hockey Sr. West Chester, Pa.
Mackenzie Lilly Swimming & Diving Sr. Frederick, Md.
Drew Majkut Indoor Track & Field Jr. Upton, Mass.
Becca Markson Squash Sr. Allentown, Pa.
Sam Marshall Swimming & Diving So. South Windsor, Conn.
Bohdan Martin Swimming & Diving So. West Hartford, Conn.
Mike Martinez Ice Hockey So. Orchard Park, N.Y.
Sarah Matthews Indoor Track & Field Sr. Westwood, Mass.
Margaret Nelson Swimming & Diving So. Chatham, N.J.
Adam Patel Ice Hockey So. Alpharetta, Ga.
Mike Petchonka Ice Hockey Jr. Ridgefield, Conn.
Geoff Phaneuf Indoor Track & Field Jr. Woonsocket, R.I.
Chris Pielock Swimming & Diving Jr. South Deerfield, Mass.
Julia Pielock Swimming & Diving Jr. South Deerfield, Mass.
Will Pisano Squash So. Baltimore, Md.
Leah Puklin Squash So. Bala Cynwyd, Pa.
Kacie Quick  Basketball Sr. Winchester, Mass.
Ian Rathkey Indoor Track & Field Sr. Old Lyme, Conn.
Kevin Reich  Ice Hockey Jr. Montvale, N.J.
Adam Rimmer Ice Hockey Jr. Newbury, Mass.
Heather Rochford  Indoor Track & Field So. Red Bank, N.J.
Caroline Sargent Squash So. Seattle, Wash.
Jessica Schanzer Swimming & Diving Sr. Monterey, Calif.
Sam Schoeneberger Ice Hockey Sr. Vernon, Conn.
Sam Schuffenecker Ice Hockey Sr. Oswego, N.Y.
Elly VanZanten Indoor Track & Field Jr. Glenview, Ill.
Steven Victor Ice Hockey So. Montreal, Quebec
Lucy Wallace  Squash Sr. Cold Spring Harbor, N.Y.
Michelle Wesley Indoor Track & Field Sr. Millwood, N.Y.
Matt Wishnoff Squash Sr. Chicago, Ill.
       
Hamilton
Name Sport Year Hometown
Savannah Alvarado Indoor Track & Field So. Burlington, Conn.
Abby Armstrong Swimming & Diving So. Cape Elizabeth, Maine
Sky Aulita Indoor Track & Field So. Gallupville, N.Y.
Daniel Baer Indoor Track & Field So. Lenox, Mass.
Julia Beaty Ice Hockey Sr. Cambridge, Mass.
Eric Benvenuti Basketball Sr. Concord, Mass.
Miles Blackburn Indoor Track & Field Sr. Clinton Corners, N.Y.
Brian Cameron Indoor Track & Field So. East Walpole, Mass.
Krystina Choinski Indoor Track & Field So. Hauppauge, N.Y.
Margaret Doolin Indoor Track & Field Jr. Marlborough, Mass.
Sam Dupuis Indoor Track & Field Sr. Milwaukee, Wis.
Molly Ferguson Swimming & Diving Jr. East Amherst, N.Y.
Cam Gibbar Ice Hockey Sr. Highlands Ranch, Colo.
Kim Goidell Basketball Sr. Centerport, N.Y.
Gina Goldberg Swimming & Diving Jr. Los Angeles, Calif.
Becca Hazlett Ice Hockey Sr. Grosse Pointe Park, Mich.
Emily Heckman Indoor Track & Field Sr. Chester Springs, Pa.
Claire Hunsinger Indoor Track & Field Sr. Moravia, N.Y.
Mbuotidem Isaac Indoor Track & Field So. Abuja, Nigeria
Agne Jakubauskaite Indoor Track & Field Sr. Panevezys, Lithuania
McKenna Kelly Swimming & Diving So. Westwood, Mass.
Hannah Kloeckner Indoor Track & Field Jr. Ridgefield, Conn.
Hillary Kolodner Squash Jr. Baltimore, Md.
Stephanie Lang Ice Hockey Jr. Ann Arbor, Mich.
Alexis Lee Squash Sr. Windsor, Conn.
Hannah Lyons Indoor Track & Field Jr. Darien, Conn.
Catherine Oglevee Indoor Track & Field So. Dover, Mass.
Olivia Pimm Basketball Jr. Chelmsford, Mass.
Adrianna Pulford Basketball So. Groton, Mass.
Allie Reeder Swimming & Diving Jr. Wilmot, N.H.
Kerry Reilly Indoor Track & Field Jr. Briarcliff Manor, N.Y.
Katherine Rogers Squash Jr. Water Mill, Conn.
Megan Schlosser Swimming & Diving Sr. Mercerville, N.J.
Muriel Schwinn Indoor Track & Field Sr. Auburn, Maine
Patrick Sen Ice Hockey So. Niles, Ill.
Minhoon Sohn Indoor Track & Field So. Cresskill, N.J.
Katie Steates Indoor Track & Field So. New Hartford, N.Y.
Amanda Thorman Squash Sr. Greenwich, Conn.
Nick Vassos Ice Hockey So. Caledon, Ontario
Julia Williams Ice Hockey Jr. Westwood, Mass.
Hashem Zikry Indoor Track & Field Sr. New York, N.Y.
Middlebury
Name Sport Yr. Hometown
Peter Andersen Indoor Track & Field Sr. Concord, Mass.
Harrison Anixter Swimming & Diving Sr. Burlingame, Calif.
Emily Attwood Nordic Skiing Jr. Cape Elizabeth, Maine
John Barr Ice Hockey Jr. Ridgefield, Conn.
Chris Batson Swimming & Diving Sr. Acton, Mass.
Kayla Bauhaus Swimming & Diving So. San Carlos, Calif.
Lindsay Becker Squash Sr. Lawrenceville, N.J
Dan Bent Indoor Track & Field Sr. Marshfield, Mass.
Karl Benz Swimming & Diving Sr. Potomac, Md.
Olivia Blahut Swimming & Diving Sr. Wayland, Mass.
Tracy Borsinger Basketball Sr. Chatham, N.J
Brett Brazier Ice Hockey Sr. Okemos, Mich.
Chris Brown Ice Hockey Sr. Quincy, Mass.
CeCe Burkey Swimming & Diving So. Winchester, Mass.
Katie Carlson Indoor Track & Field So. Princeton, Mass.
Salena Casha Swimming & Diving Sr. Andover, Mass.
Amanda Chen Squash Jr. Cranbury, N.J.
Kevin Chu Indoor Track & Field Jr. S. Burlington, Vt.
James Clifford Alpine Skiing Jr. Tiburone, Calif.
Alexis Coolidge Basketball So. Jay, N.Y.
Lou Cornacchione Indoor Track & Field Sr. Wilkes Barre, Pa.
Robbie Dobrowski Ice Hockey So. Shelburne, Vt.
Emily Dodge Indoor Track & Field Jr. Simsbury, Conn.
Grace Doering Indoor Track & Field Sr. Darien, Conn.
Diego Galan Donlo Indoor Track & Field Jr. Burlada, Spain
Alex Edel Swimming & Diving Jr. Pacific Palisades, Calif.
Megan Ernst Swimming & Diving So. Dallas, Texas
Stuart Fram Indoor Track & Field Sr. Waterbury Center, Vt.
Jennifer Friedlander Swimming & Diving Sr. Deephaven, Minn.
Dan Fullam Ice Hockey So. Randolph, N.J.
Paul Gerard Swimming & Diving Jr. Dallas, Texas
Kyle Gerstenschlager Swimming & Diving So. Los Altos, Calif.
Maddie Gilbert Swimming & Diving Jr. Woodstock, Vt.
Maggie Goff Indoor Track & Field Jr. Bronxville, N.Y.
Lauren Greer Ice Hockey Sr. N. Hampton, N.H.
Will Hanley Squash So. Towson, Md.
Colleen Harper Swimming & Diving Jr. Evanston, Ill.
Kyle Harrold Indoor Track & Field Sr. Redding, Conn.
Patrick Hebble Indoor Track & Field Sr. Sudbury, Mass.
Peter Hetzler Indoor Track & Field Jr. Rumson, N.J.
Bryan Holtzman Indoor Track & Field Jr. Sudbury, Mass.
Parker Hurst Squash Jr. Greenwich, Conn.
Spencer Hurst Squash Sr. Greenwich, Conn.
Jeremy Janson Swimming & Diving Jr. Fairfield, Conn.
James Jensen Basketball Jr. N. White Plains, N.Y.
Nick Keenan Swimming & Diving Jr. Queensbury, N.Y.
Cooper Kersey  Indoor Track & Field Jr. Santa Cruz, Calif.
Joey Kizel Basketball Jr. Short hills, N.J.
Jennifer Krakower Ice Hockey Jr. Montreal, Que.
Holly Lanchantin Indoor Track & Field So. Natick, Mass.
Keely Levins Nordic Skiing Sr. Rutland, Vt.
Kate Logan Basketball Sr. Washington Crossing, Pa.
Mike Longo Ice Hockey Jr. Morristown, N.J.
Laura Lowry Basketball Jr. W. Hartford, Conn.
Ian Mackay Swimming & Diving Jr. Vero Beach, Fla.
Julian Macrone Indoor Track & Field Jr. Clifton, N.J.
Sarah Marcus Basketball Jr. Williamsville, N.Y.
Heather Marrison Ice Hockey Sr. Brewster, N.Y.
Madeline Marsh Ice Hockey So. Kanata, Ont.
Colin Martin Swimming & Diving So. Albuquerque, N.M.
Luke Martinez Indoor Track & Field Jr. Glen Ellyn, Ill.
Alison Maxwell Indoor Track & Field So. Port Angeles, Wash.
Aleigh McAtee Squash Sr. Eastchester, N.Y.
Laura McConney Ice Hockey So. Collegeville, Pa.
Molly McLean Indoor Track & Field Sr. East Islip, N.Y.
Caitlin Merley Swimming & Diving Jr. Bethesda, Md.
Jesse Miller Basketball Sr. Wellesley, Mass.
Heather Mooney Nordic Skiing So. Peru, Vt.
Kate Moreau Ice Hockey So. Bristol, Conn.
Liam Mulhern Alpine Skiing Jr. Longmeadow, Mass.
Albert Nascimento Basketball Jr. Somerville, Mass.
Emily Nuss Swimming & Diving So. Wayland, Mass.
George Ordway Ice Hockey So. Long Lake, Minn.
Michael Oster Swimming & Diving Jr. Westfield, N.J.
Reed Palmer Squash So. Boston, Mass.
Fritz Parker Indoor Track & Field So. Arlington, Va.
Mike Peters Ice Hockey So. Highland, Md.
Katie Pett Basketball Sr. Saginaw, Mich.
Derek Pimentel Ice Hockey So. Laval, Que.
Annie Pokorny Nordic Skiing So. Spokane, Wash.
Dan Prior Squash Jr. Fairfield, Conn.
Sam Rives Indoor Track & Field So. Manchester, Mass.
Hig Roberts Alpine Skiing Jr. Steamboat Springs, Colo.
Patrick Rooney Indoor Track & Field Sr. Skaneateles, N.Y.
David Russell Indoor Track & Field So. Atlanta, Ga.
Juliet Ryan-Davis Indoor Track & Field Sr. Newton, Mass.
Derek Satterfield Indoor Track & Field So. Newport Beach, Calif.
Wilder Schaaf Indoor Track & Field Jr. Ashland, Ore.
Kara Shaw Alpine Skiing So. Hanover, N.H.
Taylor Shortsleeve Indoor Track & Field So. Medfield, Mass.
Bryan Shpall Alpine Skiing Sr. Englewood, Colo.
Samantha Simas Swimming & Diving So. Bellevue, Wash.
Goran Simic Swimming & Diving Jr. Mostar, Bosnia-Herzegovina
Sara Sobolewski Indoor Track & Field Jr. Clifton Park, N.Y.
Emily Stitt Nordic Skiing Jr. Jericho, Vt.
Laura Strom Indoor Track & Field So. Lopez Island, Wash.
Madison Styrbicki Ice Hockey Sr. Edina, Minn.
Katie Sullivan Ice Hockey So. Bethesda, Md.
Martin Sweeney Indoor Track & Field Sr. Scotch Plains, N.J.
Joe Tamposi Swimming & Diving Jr. Hernando, Fla.
Nolan Thompson Basketball Sr. Akron, Ohio
Andie Tibbetts Swimming & Diving Jr. Dover, Mass.
Audrey Tolbert Swimming & Diving Sr. Perryville, Md.
Addie Tousley Indoor Track & Field Sr. Kensington, Md.
Dana Tripp Indoor Track & Field Jr. Saco, Maine
Annie Ulrich Squash Sr. Simsbury, Conn.
Chris Veasey Indoor Track & Field So. Rumson, N.J.
Christine Walsh Indoor Track & Field Sr. Bethesda, Md.
Connor Weis Indoor Track & Field Jr. Pittsburgh, Pa.
Cori West Swimming & Diving Jr. Anchorage, Alaska
Ben Wiggins Ice Hockey Jr. Cambridge, Mass.
Chloe Wilwerding Swimming & Diving So. Omaha, Neb.
Grace Wildermuth Indoor Track & Field Jr. Tafton, Pa.
Kevin Wood Indoor Track & Field So. Lincolnshire, Ill.
Maggie Woodward Ice Hockey Sr. Dober, N.H.
Annie Wymard Squash So. Radnor, Pa.
Eric Zagorski Ice Hockey Sr. Westfield, N.J.
       
Trinity
Name Sport Year Hometown
Natalie Babjukova Squash So. Prague, Czech Republic
Sarah Ballinger Indoor Track & Field Jr. Scituate, Mass.
Hannah Brickley  Basketball Jr. Melrose, Mass.
Chelsea Campbell Ice Hockey Sr. Surrey, B.C. 
Mary Daly Indoor Track & Field So. Madison, Wis.
Michael DiCenso Ice Hockey Sr. Greenville, R.I.
Johan Detter Squash Sr. Malmoe, Sweden
Mick Distasio Basketball Sr. Yarmouth, Maine
Shelby Friel Swimming & Diving Sr. Weston, Mass.
Brendan Gauthier Indoor Track & Field So. South Windsor, Conn.
Carleigh Haron Swimming & Diving Sr. North Kingstown, R.I.
Emily Jensen Swimming & Diving Sr. Riverside, Conn.
Emily Johnson Swimming & Diving Jr. Reading, Mass.
James Kuritzkes Indoor Track & Field So. Bryan Mawr, Pa.
John Lamont Squash Sr. Montreal, Canada
Samuel Livingston Squash Jr. Nahant, Mass.
Zach Lombardi Ice Hockey Sr. Locust Valley, N.Y.
Juan Lopez Squash Jr. Bogota, Colombia
Melva Lopez Squash Jr. Bogota, Colombia
Elizabeth Lyons Indoor Track & Field So. Duxbury, Mass.
Bridget Maguire Indoor Track & Field So. White Plains, N.Y.
William McCarthy Swimming & Diving Jr. Winchester, Mass.
Julianne McDonough Indoor Track & Field Jr. Peabody, Mass.
Hillary McNamara Ice Hockey Sr. Milton, Mass
Chris Menard Ice Hockey Sr. Burlington, Mass.
Jeff Menard Ice Hockey Sr. Burlington, Mass.
Chloe Miller Swimming & Diving Jr. Anchorage, Alaska
Charlie Mullan Ice Hockey Jr. Buffalo, N.Y.
Taylor Murtaugh Basketball Jr. New York, N.Y.
Elizabeth Preysner Indoor Track & Field Sr. Wethersfield,  Conn.
Julia Rubano Indoor Track & Field Jr. Madison, Conn.
Britney Ryan Ice Hockey Sr. Highlands Ranch, Colo.
Timothy Shea Ice Hockey So. Somerset, Mass.
Andrew Tallet Ice Hockey So. Manchester, Mass.
John Williams Wrestling Jr. Winchester, Mass.
Alexandre Zhang Swimming & Diving Jr. Montreal, Que.
       
Tufts
Name Sport Year Hometown
Denise Amisial Squash Jr. New York, N.Y.
Tyler Andrews Indoor Track & Field Sr. Concord, Mass.
Cody Armstrong Ice Hockey Jr. Medfield, Mass.
Robin Armstrong Indoor Track & Field Jr. North Attleboro, Mass.
Abby Barker Indoor Track & Field Jr. San Carlos, Calif.
Ushashi Basu Squash Sr. Darien, Conn.
Shelby Bean Fencing Jr. The Woodlands, Texas
Ann Bellinger Squash So. Arlington, Va.
Ali Berman Basketball So. Fairfield, Conn.
Graham Beutler Indoor Track & Field Jr. Weston, Conn.
Mike Blair Indoor Track & Field Sr. Wellesley, Mass.
Sami Bloom Swimming & Diving Jr. Wilton, Conn.
Benjamin Briggs Squash Jr. Sherborn, Mass.
Laura Burns Swimming & Diving Jr. Worcester, Mass.
Kevin Carlson Swimming & Diving Jr. West Hartford, Conn.
Hafsa Chaudhry Squash Sr. Westwood, Mass.
Justin Choi Swimming & Diving So. Iowa City, Iowa
Oliver Cohen Basketball Jr. Penn Valley, Pa.
Kathryn Coniglio Swimming & Diving So. Branchburg, N.J.
Alyssa Corrigan Indoor Track & Field Sr. Wellesley, Mass.
Isa Cuervo Indoor Track & Field So. Miami, Fla.
Jackie Cygelman Swimming & Diving Sr. Winchester, Mass.
Paige Dahlman Squash So. Denver, Colo.
Grace Demyan Indoor Track & Field So. Grafton, Ohio
Eric Douglas Swimming & Diving Jr. Southbury, Conn.
Andrew Dowton Basketball Jr. Canton, Mass.
Bre Dufault Basketball Sr. Hampden, Mass.
Ben Ferris Basketball So. Essex Junction, Vt.
Lilly Fisher Indoor Track & Field Sr. Kansas City, Mo.
Colleen Flanagan Indoor Track & Field Jr. Boxborough, Mass.
Erin Fleurant Swimming & Diving Sr. Concord, N.H.
Hannah Foley Basketball So. Acton, Mass.
Amelia Frappolli Fencing So. Yardley, Pa.
Inbar Fried Swimming & Diving Jr. Los Altos, Calif.
Brandon Fruchter Ice Hockey Jr. Upper Saddle River, N.J.
Ellen Gage Swimming & Diving Jr. Storrs, Conn.
Christine Garvey Swimming & Diving Sr. West Chester, Pa.
Meghan Gillis Indoor Track & Field So. Amherst, N.H.
Bethanne Goldman Indoor Track & Field Jr. Elkins Park, Pa.
Keri Golembeski Swimming & Diving So. Wilmette, Ill.
Lauren Gormer Indoor Track & Field So. Hampton Falls, N.H.
Charlotte Griffiths Squash So. Ardmore, Pa.
Julia Hajnoczky Indoor Track & Field Sr. Wallingford, Pa.
Sam Haney Indoor Track & Field Sr. Essex, Conn.
Greg Hardy Indoor Track & Field So. Barnstable, Mass.
Jana Hieber Indoor Track & Field Jr. Goffstown, N.H.
Julia Hisey Fencing Jr. Carlisle, Mass.
Jeremy Ho Squash Jr. Reston, Va.
Sarah Innes-Gold Fencing So. Northampton, Mass.
Greg Jenkins Ice Hockey Jr. Washington, D.C.
Lydia Jessup Indoor Track & Field Sr. Seattle, Wash.
Christian Jones Swimming & Diving Jr. Lewisville, NC
Elliot Kardon Squash So. Weston, Mass.
Anya Kaufman Indoor Track & Field Jr. Evergreen, Colo.
Kevin Kozikowski Swimming & Diving So. Berlin, Conn.
KJ Kroetch Swimming & Diving Sr. Lafayette, Calif.
Matt Lanchantin Basketball Sr. Natick, Mass.
Flora Lang Fencing So. Brooklyn, N.Y.
Daniel Lange-Vagle Indoor Track & Field So. St. Paul, Minn.
Steve Lessard Swimming & Diving Jr. Framingham, Mass.
Katharine Lynch Fencing So. Centereach, N.Y.
Kelly Manser Fencing Sr. Norfolk, Mass.
Brian Marko Swimming & Diving Sr. Barrington, Ill.
Kyle Marks Indoor Track & Field Sr. Indianapolis, Ind.
Jeff Marvel Indoor Track & Field Sr. Naples, Fla.
Ali Maykranz Swimming & Diving Jr. Jackson, WY
Jake McCauley Indoor Track & Field Jr. Darien, Conn.
Caitlin McClure Basketball Jr. Arlington, Va.
Colin McCrory Indoor Track & Field So. Southbury, Conn.
Molly Mirhashem Indoor Track & Field Jr. Mount Vernon, N.H.
Melanie Monroe Indoor Track & Field Sr. Melrose, Mass.
Risa Meyers Squash Sr. New York, N.Y.
Brad Nakanishi Indoor Track & Field Sr. Scarborough, Maine
Jamie Norton Indoor Track & Field Jr. Groton, Mass.
Craig Olynyk Swimming & Diving Jr. Redmond, Wash.
Misha Patel Indoor Track & Field Jr. Emerson, N.Y.
John Patterson Swimming & Diving So. Akron, Ohio
Laura Peterson Indoor Track & Field Jr. Omaha, Neb.
Caitlin Pohl Indoor Track & Field So. Dayton, Ohio
Sally Pratt Squash So. Groton, Mass.
Lauren Quan Swimming & Diving Sr. Millbrae, Calif.
Matt Rand Indoor Track & Field Sr. Cape Elizabeth, Maine
Hannah Reckhow Fencing Sr. Northampton, Mass.
Salvatore Revetta Ice Hockey So. St. Louis, Mo.
Maggie Riddle Basketball Sr. Cheshire, Conn.
Trevor Rothaus Indoor Track & Field Jr. Pacentia, Calif.
Jessica Rubine Squash Sr. Cranston, R.I.
Matthew Sanda Swimming & Diving Sr. Weston, Mass.
Kyle Savidge Swimming & Diving Jr. South Windsor, Conn.
Derrek Schartz Ice Hockey So. Plano, Texas
Sarah Schiferl Indoor Track & Field Sr. Zionsville, Ind.
Laura Schrier Swimming & Diving So. San Rafael, Calif.
Zach Schweitzer Squash So. Huntingdon Valley, Pa.
Andrew Shapero Indoor Track & Field Jr. Laguna Beach, Calif.
Alex Sheltzer Indoor Track & Field So. St. Davids, Pa.
Gordon Silverman Squash So. Phoenix, Ariz.
Wylan Simpson Indoor Track & Field So. Arcata, Calif.
Samantha Sliwinski Swimming & Diving So. Weymouth, Mass.
Kathryn Sullivan Swimming & Diving Sr. Bloomington, Ind.
Tyler Voigt Ice Hockey So. Rochester, Minn.
Andrew White Ice Hockey So. Rockland, Mass.
Phil Weiner Squash So. Needham, Mass.
Matt Wiens Swimming & Diving Jr. Mercer Island, Wash.
Brian Williamson Indoor Track & Field So. Prairie Village, Kan.
Lawrence Xia Indoor Track & Field Sr. Acton, Mass.
Angela Xu Squash Sr. Andover, Mass.
Allan Yau Indoor Track & Field So. Andover, Mass.
       
Wesleyan
Name Sport Year Hometown
Veronica Alvarado Indoor Track & Field So. Baldwin, N.Y.
Luca Ameri Indoor Track & Field So. Sea Cliff, N.Y.
Ally Anderson Swimming & Diving Sr. Fayetteville, N.Y.
Jeff Arace Swimming & Diving Gr. Glastonbury, Conn.
Mike Baratz Wrestling So. Moreland Hills, Ohio
Liz Baumgartner Swimming & Diving So. Cheshire, Conn.
Jeff Berman Squash Jr. Narberth, Pa.
Evan Bieder Indoor Track & Field So. Southport, Conn.
Eliza Bollinger Swimming & Diving Sr. Wilton, Conn.
Caitlin Bray Ice Hockey So. Lincoln, R.I.
Ceili Brennan Indoor Track & Field Sr. Westwood, N.J.
Alexa Burzinski Swimming & Diving So. Cedar Grove, NJ
Alex Cannon Wrestling Jr. Charlevoix, Mich.
Roxy Capron Swimming & Diving Jr. Evanston, Ill.
William Choi Ice Hockey Sr. Scarsdale, N.Y.
Erin Cohn Swimming & Diving So. South Windsor, Conn.
Cara Colker-Eybel Swimming & Diving Sr. Columbus, Ohio
Derek Collins Ice Hockey Jr. Naperville, Ill.
Ashleigh Corvi Ice Hockey Sr. Barrington, R.I.
Austin Cotant Indoor Track & Field Sr. Madison, Wisc.
Aubrey Courville Swimming & Diving Sr. Framingham, Mass.
Danielle Craig Squash Sr. Great Barrington, Mass.
Margaret Daly Swimming & Diving So. San Leandro, Calif.
Adam DeSanctis Ice Hockey So. Warrington, Pa.
Amanda Distler Swimming & Diving So. HoHoKus, N.J.
Sarah Doelger Basketball Jr. West Hartford, Conn.
Leyna Donaldson Indoor Track & Field So. Middletown, Conn.
Karley Dutra Indoor Track & Field Jr. Lake Grove, N.Y.
Micah Ehiorobo Ice Hockey Sr. Farmingdale, Me.
Lilah Fones Ice Hockey So. Easton, Conn.
Mary Foster Squash Jr. Wallingford, Conn.
Casey Fratkin Ice Hockey Jr. Burnaby, B.C. 
Tim Gallivan Basketball So. East Walpole, Mass.
Kendra Harris Basketball Sr. St. Paul, Minn.
Glenn Hartman-Mattson Ice Hockey Jr. Ely, Minn.
Miller Hartsoe Basketball So. Glen Gardner, NJ
Katie Havlovic Swimming & Diving Sr. El Paso, Tex.
Rosa Hayes Squash Sr. Haverhill, Mass.
Mackey Hemphill Ice Hockey So. Gill, Mass.
Rachel Hirsch Swimming & Diving So. Lake Worth, Fla.
Nick Huston Swimming & Diving Sr. Lawrenceville, N.J.
Brad Improta Ice Hockey Jr. Redding, Conn.
Cara Jankowski Ice Hockey So. Elkins, N.H.
Hannah Jenkins Squash So. Barrington, R.I.
Orelia Jonathan Indoor Track & Field So. Williamstown, Mass.
Donald Kleckner Ice Hockey Sr. Alpharetta, Ga.
Becca Koppel Ice Hockey Sr. Huntington Beach, Calif.
Nicole Lepre Indoor Track & Field Sr. Westport, Conn.
Gideon Levy Wrestling Sr. Safety Harbor, Fla.
Zach Lynch Basketball Jr. Greenwich, Conn.
Julia Mark Indoor Track & Field Sr. Bloomsbury, N.J.
Bryan Marsh Indoor Track & Field Sr. West Hartford, Conn.
Annie Maxwell Squash So. Philadelphia, Pa.
Mackenzie McPike Ice Hockey So. Barrington, Ill.
Justin Metz Wrestling Sr. Washington, D.C.
Claire Miller Squash So. Seattle, Wash.
Lia Monti Indoor Track & Field Sr. Chesapeake, Va.
Sydney Morgan Ice Hockey Jr. Lusby, Md.
Ethan Moritz Squash Jr. Merion Station, Pa.
Kelsey Muller Ice Hockey Sr. Sunapee, N.H.
Zander Nassikas Squash Jr. McLean, Va.
Lauren Nelson Squash So. Baltimore, Md.
Noah Nichols Indoor Track & Field Jr. Washington, D.C.
KellyAnn Rooney Basketball Jr. Guilford, Conn.
Jake Rosenbloom Swimming & Diving So. Chappaqua, N.Y.
Sam Roth Indoor Track & Field Sr. Wilmette, Ill.
George Russell Ice Hockey Sr. New Canaan, Conn.
Alyssa Savarino Swimming & Diving Jr. Malden, Mass.
Jordan Schildhaus Ice Hockey So. Woodbury, N.Y.
Joey Schwartz Wrestling Jr. Highland Park, Ill.
Nell Schwed Squash Jr. Brooklyn, N.Y.
Jessica Sherry Indoor Track & Field Sr. Loudonville, NY
Daniel Sneed Squash So. Philadelphia, Pa.
John Steele Squash Jr. Merion Station, Pa.
Glenn Stowell Ice Hockey Sr. Hadley, Mass.
Ashley Swan Indoor Track & Field Sr. Webster, N.Y.
Kar-Anne Tan Squash Jr. Kuala Lampur, Malaysia
Howard Tobochnik Wrestling Sr. Kalamazoo, Mich.
Nellie Triedman Indoor Track & Field Sr. Chestnut Hill, Mass.
Rachel Unger Indoor Track & Field So. Winchester, Mass.
Katharine Uthe Swimming & Diving Jr. Evanston, Ill.
Kit Van Hise Ice Hockey Jr. New City, N.Y.
Jenna Vanderlinden Ice Hockey Jr. Tenafly, N.J.
Amber Wessells Basketball Jr. Montclair, N.J.
Ryan White Ice Hockey Sr. Grand Island, N.Y.
Erik Yan Swimming & Diving So. Manhattan Beach, Calif.
Hannah Zimmerman Indoor Track & Field Sr. Northampton, Mass.
       
Williams
Name Sport Year Hometown
Sarah Abramson Skiing Jr. Falmouth, Maine
Jenna Adams Indoor Track & Field Jr. Littleton, Colo.
Nick Anderson Ice Hockey Jr. Port Coquitlam, B.C.
Ces Antista Wrestling Sr. Matawan, N.J.
Claire Baecher Basketball Sr. Brunswick, Maine
Stephanie Browne Basketball Sr. Voorhees, N.J.
Andrew Beaudoin Indoor Track & Field So. Dedham, Mass.
Rohan Bhatt Swimming & Diving So. Wellesley, Mass.
Mike Brofft Ice Hockey Sr. Spring City, Pa.
Carson Brooks Wrestling Jr. Pittsburgh, Pa.
Erica Bucki Swimming & Diving So. Eagan, Minn.
Chris Corbett Swimming & Diving Sr. Highland Heights, Ohio
Ben Corwin Skiing So. Seattle, Wash.
Sarah Cottrill Skiing So. New London, N.H.
Tucker Dayton Ice Hockey Jr. San Francisco, Calif.
Wade Davis Indoor Track & Field Sr. Hallowell, Maine
Andrew Derosiers Swimming & Diving Sr. Stetson, Maine
Adrien Downey Swimming & Diving So. Kensington, Md.
Dan Druckman Swimming & Diving So. Plainsboro, N.J.
Evan Dugdale Ice Hockey Sr. Glastonbury, Conn.
Bryn Dunbar Swimming & Diving Sr. Cincinnati, Ohio
Daniel Evangelakos Wrestling So. New York, N.Y.
Jack Ervasti Squash Sr. Brooklyn, N.Y.
Mia Fry Squash Sr. Lancaster, Pa.
Kyle Gaffney Wrestling So. York, Maine
Liam Gallagher Swimming & Diving Jr. Baltimore, Md.
Nitsan Goldstein Ice Hockey So. Ithaca, NY
Kai Graham Squash So. Darien, Conn.
Chris Greeno Swimming & Diving Jr. Edina, Minn.
Christian Gronbeck  Swimming & Diving So. Glastonbury, Conn.
Alexander Greaves-Tunnell Squash Sr. Pittsford, N.Y.
Nichola Greaves-Tunnell Squash So. Pittsford, N.Y.
Jennie Harding Basketball Sr. Santa Monica, Calif.
Andre Heller Ice Hockey So. Toronto, Ontario
Mir Henglin Wrestling Sr. Newton, Mass.
Laura Henry Squash Sr. Penn Valley, Pa.
Michelle Higgins Swimming & Diving So Acton, Mass.
Isaac Hoenig Skiing Jr. Sudbury, Mass.
Sean Hoffmann Basketball Sr. Spokane, Wash.
Aldis Inde Indoor Track & Field So. Edina, Minn.
Kalle Jahn Skiing Jr. Brattleboro, Vt.
David Jarrett Ice Hockey So. Edina, Minn.
Casey Jones Skiing Sr. Yarmouth, Maine
Daeus Jorento Swimming & Diving Sr. St. Paul, Minn.
Hannah Kaemmer Squash Sr. Concord, Mass.
Kaleigh Kenny Indoor Track & Field Jr. Glen Rock, N.J.
Christina Knapp Skiing Sr. Anchorage, Alaska
Kristina Krone Skiing Sr. Englewood, Colo.
Sam Kurland Ice Hockey Jr. Cumberland, Maine
Max LaBerge Track & Field Jr. Tacoma, Wash.
Chris Lee Track & Field Jr. Longmeadow, Mass.
Annie Leiter Skiing Sr. Woodstock, Vt.
Alyssa Levine  Swimming & Diving Jr. Berkeley, Calif.
Geordi Lonza Skiing Sr. Mammoth Lakes, Calif.
Annie Lynch Indoor Track & Field Jr. New York, N.Y.
Jenna Maddock Skiing So. Berwick, Maine
Rebecca Maher Swimming & Diving Sr. Hamden, Conn.
Victor Major Skiing So. Telluride, Colo
Nicholas Marks Squash Sr. Portland, Ore.
Conor McClintock Squash So. Wellesley, Mass.
Amy McLaughlin Skiing Jr. Topsfield, Mass.
Hollis Miller Squash Sr. Baltimore, Md.
Brianne Mirecki Indoor Track & Field Jr. East Lyme, Conn.
Peter Mistretta Ice Hockey So. New Canaan, Conn.
Jared Nowell Indoor Track & Field So. Cos Cob, Conn.
Chris Picardo Swimming & Diving Sr. Mercer Island, Wash.
Molly Prindle Swimming & Diving So. Gainesville, Fla.
Thad Ricotta Swimming & Diving So. Katy, Texas
Vanya Ribken Skiing So. Fairbanks, Alaska
Scott Rodilitz Indoor Track & Field Sr. Redondo Beach, Calif.
Megan Rogers Basketball   Clifton Park, N.Y.
John Sanderson Skiing Jr. Lincoln, Mass.
Scott Sanderson Wrestling Sr. Newton, Mass.
Gwen Schultz Ice Hockey So. Wallingford, Conn.
Cody Skinner Ice Hockey Sr. Katy, Texas
Hannah Smith Skiing Jr. Wellesley, Mass.
Martin Soderstrom Swimming & Diving Jr. Trelleborg, Sweden
Haley Stewart Indoor Track & Field So. Portland, Ore.
Sean Sutherland Swimming & Diving Jr. Ridgefield, Conn.
John Sutton Indoor Track & Field So. Bexley, Ohio
Scott Symonds Swimming & Diving Sr. Denver, Colo.
Kaison Tanabe Wrestling Sr. Potomac, Md.
Marissa Thiel Skiing Sr. Toronto, ONT
Dylan Thomas Skiing So. St. Paul, Minn.
Phil Tosteson Skiing Sr. Lyme, N.H.
Catherine Treesh Swimming & Diving So. Darien, Conn.
Alexander Verschoor-Kirss Swimming & Diving Sr. Needham, Mass.
Liz Visconti Swimming & Diving Sr. Cheshire, Conn.
Peter Watson Indoor Track & Field Sr. Darien, Conn.
Chris Weihs Swimming & Diving So. Darien, Conn.
John Weinheimer Basketball Jr. River Forest, Ill.
John Wickman Ice Hockey Sr. Dallas, Texas
Nick Wolf Indoor Track & Field Jr. Ellicott City, Md.
View: Mobile | Desktop